026 - 34425642

قوانین و الزامات

شرایط و قوانین استفاده از خدمات نکست پی

1- تعاریف :


الف – پذیرنده :
شخصیت حقیقی یا حقوقی که در وب سایت نکست پی ثبت نام کرده و اقدام به دریافت خدمات پرداخت آنلاین نموده است از این پس (( پذیرنده )) خوانده میشود .

ب- پرداخت کننده :
کاربری که از طریق درگاه های بانکی وابسته به نکست پی اقدام به پرداخت آنلاین وجه به حساب پذیرنده می کند ، از این پس (( پرداخت کننده )) خوانده میشود .

ج- درگاه عامل :
هر کدام از شرکت های پرداخت الکترونیک که دارای مجوز PSP از بانک مرکزی و شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت ( شاپرک ) هستند و طرف قرارداد با نکست پی هستند و عملیات پردازش تراکنش تحت شبکه شتاب و بانک ها را انجام میدهند ، از این پس (( درگاه عامل )) خوانده می شود ، به طور مثال شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان ، شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد و شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش ، همگی (( درگاه های عامل )) نامیده میشوند .

د- شاپرک :
نام اختصاری شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت می باشد که به عنوان مجری پردازش پرداخت های شبکه شتاب در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، فعال است .

ه – نکست پی :
تمامی بسترها و تجهیزات و خدماتی که در وب سایت NextPay.IR و NextPay.ORG فراهم شده است ، مجموعا به طور کلی در تمام این متن با نام (( نکست پی )) خوانده میشود


2- مواد و مفاد قوانین :


 1. ثبت نام در نکست پی و استفاده از خدمات ، به منزله این است که تمامی مفاد و موارد مطرح شده در این متن ، مورد پذیرش شخص (( پذیرنده )) است .

 2. نکست پی هر زمان که صلاح بداند مختار و مجاز به اعمال تغییرات در بند ها ، مواد و تمامی موارد مطرح شده در این متن است و همواره تمامی تغییرات ، مورد پذیرش پذیرنده است . البته نکست پی تلاش می کند تا تغییرات را از طرق مختلف به آگاهی پذیرندگان برساند اما این برعهده ی پذیرنده است که همواره با بررسی این متن ، از تغییرات آگاه شود .

 3. موارد مذکور در این متن به منزله ی یک تعهدنامه ی الزام آور و یک قرارداد فی مابین (( نکست پی )) و (( پذیرنده )) است.

 4. آثار حقوقی تمامی مواد و مفاد این قوانین برای پذیرنده مادام العمر است به این معنی که هرگاه مشکل حقوقی میان پذیرنده و نکست پی یا میان پذیرنده و پرداخت کننده و یا مشکلی میان هر 3 طرف پذیرنده ، نکست پی و پرداخت کننده بوجود آید ، پذیرنده ملزم به پاسخگویی به نکست پی و همچنین به مراجع قانونی و قضایی کشور است .

 5. سلب مسئولیت : تمام فعالیت های پذیرنده با مسئولیت کامل شخص پذیرنده انجام میشود و نکست پی مسئولیتی درقبال آثار سو استفاده از امکانات و بستر موجود به وسیله ی پذیرنده ندارد . همچنین هرگونه خرید و فروشی که بین پذیرنده و پرداخت کننده صورت میگیرد ارتباطی به نکست پی ندارد و نکست پی صرفا بستر پرداخت الکترونیک را فراهم می کند و مسئولیتی در قبال معاملات و خرید و فروش بین پذیرنده و پرداخت کننده ندارد .

 6. فعالیت های ذیل این بند جزو فعالیت های ممنوعه هستند و پذیرنده حق استفاده از نکست پی را برای اینگونه فعالیت ها ندارد
  فهرست فعالیت های ممنوعه :
  • فعالیت هایی که در ذیل موضوع ماده 21 قانون جرایم رایانه ای مصوب مجلس شورای اسلامی ایران یا در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در این ماده قرار دارند
  • نفوذ و هک و نقض حریم خصوصی افراد
  • فروش و ارائه آثار سمعی و بصری غیر مجاز و بدون مجوز از وزارت ارشاد اسلامی
  • فروش و ارائه آثار سمعی و بصری به گونه ای که ناقض حقوق مؤلفین و مصنفین باشد
  • خرید و فروش اعضای بدن
  • خرید و فروش حیوانات کمیاب
  • خرید و فروش انواع سلاح گرم و سرد
  • خرید و فروش انواع آثار هنری یا نوشتاری که ناقض قوانین باشد
  • پورنوگرافی و تصاویر مستهجن
  • هر گونه فعالیت در زمینه ازدواج موقت
  • بازاریابی هرمی غیر مجاز و بدون مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت
  • قمار ، بخت آزمایی ، شرط بندی
  • فروش مدارک تحصیلی
  • جعل اسناد و مدارک
  • فروش دارو و موارد بهداشتی و مربوط به سلامت بدون مجوز رسمی از وزارت بهداشت
  • فروش مواد مخدر و روان گردان و مشروبات الکلی
  • فروش تجهیزات شنود و جاسوسی
  • تمامی کالاها یا خدماتی که به موجب قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران ممنوع است
  • مبادله ارز و سکه بدون مجوز رسمی از مراجع ذیربط
  • کالاها یا خدماتی که نیاز به مجوز خاص دارند یا دارای نظامات خاص هستند .

 7. توهین به پرسنل و مجموعه نکست پی تخلف محسوب میگردد و مطابق نظر مدیریت نکست پی برخورد میشود

 8. درخصوص پیگیری مسائل و مشکلات حقوقی که نیاز به رسیدگی مراجع قضایی کشور دارند با توجه به محل فعالیت نکست پی ، پذیرنده می پذیرد که تمامی دعاوی و رسیدگی ها در مراجع استان و شهر محل فعالیت نکست پی پیگیری شود . پذیرنده به موجب این بند ، حق شکایت را در مراجع خارج از شهر کرج از خود سلب کرده است .

 9. در صورت وقوع هرگونه شکایتی که از سوی مراجع قانونی در ارتباط با پذیرنده اعلام شود ، پذیرنده میپذیرد که نکست پی تمامی اطلاعات هویتی پذیرنده را حسب درخواست مراجع قضایی و قانونی ، تسلیم نماید . به موجب این بند نکست پی می تواند تمامی موجودی پذیرنده را تا زمان حل و فصل و اتمام رسیدگی ضبط نماید و درصورت حکم رسمی مراجع قضایی ، موجودی را تسلیم مراجع نماید .

 10. خرید و فروش ارزهای اینترنتی مانند PayPal و WebMoney و Skrill و BitCoin و کارت های اعتباری قانونی ارزی و خرید از وب سایت های خارجی و در کل هر گونه پرداخت بین المللی (( فقط و فقط )) با رعایت موارد زیر مجاز است :
  • پذیرنده باید شخص پرداخت کننده را از طریق دریافت (( آی پی و اسکن مدارک هویتی مانند کارت ملی و شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه و آدرس محل سکونت )) احراز هویت کند و از صحت هویت وی مطمئن شود
  • پذیرنده مسئولیت کامل هرگونه نقص در هویت پرداخت کننده را می پذیرد
  • پذیرنده باید درخصوص تراکنش های پرداخت کنندگان نظارت دقیق داشته باشد
  • سامانه های تبادلی پذیرنده باید از شفافیت کامل و عالی در خصوص معاملات ، هویت و تراکنش ها برخوردار باشد
  • در خصوص فعالیت مندرج در این بند ( بند 10 ) پذیرنده موافقت میکند که نکست پی همواره مقداری از موجودی وی را به صلاحدید مدیریت نکست پی به عنوان ضمانت نگهداری کند تا از بروز مشکلات حقوقی و قانونی جلوگیری شود

 11. مسئولیت هرگونه برداشت غیرمجاز از کارت های شتاب ، بر عهده پذیرنده است و پذیرنده باید همواره از مشروعیت ، وجاهت ، اصالت و هویت پرداخت کننده اطمینان حاصل کند

 12. پذیرنده درصورت نقض هریک از بند های موجود در این قوانین ، می پذیرد که نکست پی برای برخورد با تخلف پذیرنده ، میتواند موجودی وی را ضبط کرده یا بر اساس نظر مدیریت ، نکست پی میتواند پذیرنده را بر اساس تخلف صورت گرفته جریمه کند .

 13. نام و مشخصات هویتی پذیرنده عینا باید با نام و مشخصات صاحب حساب بانکی یکسان باشد ، پذیرنده به هیچ عنوان نمی تواند از حساب های بانکی سایرین برای تسویه حساب استفاده کند

 14. تسویه حساب ها به دلایل مختلف ممکن است بین 1 دقیقه الی 48 ساعت به طول انجامد .

 15. پذیرنده میبایست اطلاعات تماس دقیق و کافی خود را برای ارتباط مشتریان خود و پرداخت کنندگان خود ، در سایت خود به طور واضح نمایش دهد در غیر اینصورت چنانچه پرداخت کننده ، اطلاعات تماس پذیرنده را از نکست پی بخواهد ، نکست پی مجاز به ارائه اطلاعات است

 16. نکست پی همواره بر فعالیت پذیرندگان به صورت تصادفی نظارت می کند ، بدیهی است در صورت مشاهده تخلف ، نکست پی میتواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری پذیرنده را به حالت تعلیق درآورده و موجودی وی را ضبط نماید

 17. پذیرنده موظف است قبلا برای تمامی کالاها یا خدماتی که ارائه میدهد ، مجوز های قانونی لازم را از ادارات و سازمان ها یا وزارت خانه های ذیربط دریافت کرده باشد

 18. پذیرنده موظف است اطلاعات هویتی پرداخت کننده گان را بررسی کند و پس از احراز هویت و اطمینان از صحت اطلاعات هویتی ، اجازه پرداخت را به آنها بدهد.

 19. نکست پی هر زمان که نیاز باشد ممکن است برای برخی تراکنش ها ، اطلاعات هویتی پرداخت کننده را از پذیرنده طلب کند و درصورتی که پذیرنده به هر دلیل از ارائه ی این اطلاعات امتناع ورزد یا به هر دلیل نتواند ارائه کند ، موظف است حسب مورد و مشکل پیش آمده ، خسارات وارده را جبران کند و در این صورت مسئولیت های تمامی تراکنش های پرداخت کنندگان بر عهده پذیرنده خواهد بود.

 20. هزینه کارمزد هر تراکنش در نکست پی به میزان 1% از آن تراکنش است که این هزینه با نظر و انتخاب پذیرنده می تواند از خود پذیرنده کسر شود یا اینکه به مبلغ کل تراکنش اضافه شود تا پرداخت کننده آنرا بپردازد .

 21. ارسال هر پیامک جهت اطلاع رسانی ورود ، انجام تراکنش ، تسویه حساب و ... که تعیین ارسال یا عدم ارسال آن با پذیرنده است ، دارای هزینه 15 تومان به ازای هر پیامک است . بدیهی است درصورتی که پذیرنده ارسال پیامک را در نکست پی غیر فعال کند ، هزینه ای از او کسر نخواهد شد

 22. تسویه حساب به روش های پایا و ساتنا در حال حاضر هیچ هزینه ای ندارد و رایگان است . اما تسویه حساب به روش شتاب (( سحاب )) دارای 500 تومان کارمزد است .

 23. حداکثر تا 14 روز بعد از اولین تراکنش موفق ، دو نسخه حقیقی از قوانین و قرارداد فی مابین پذیرنده و نکست پی به همراه توضیحات و راهنمای کامل بهره برداری از خدمات ، به آدرس پستی پذیرنده ارسال میگردد و پذیرنده باید شخصا نسبت به امضا و ارسال قرارداد به همراه رونوشت از مدارک هویتی از طریق پست اقدام نماید . در غیر اینصورت تا زمان دریافت مدارک ، ارائه ی خدمات به پذیرنده تعلیق میگردد .

 24. پذیرنده علاوه بر مواد فوق ، با موارد مندرج در قوانین جرایم رایانه ای ، قانون تجارت الکترونیکی ، بخشنامه های وزارت صنعت ، معدن و تجارت و کلیه ی قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران موافق است و آنها را می پذیرد.

اطلاعات بیشتر و تماس با ما

" اگر سوالی دارید که بی پاسخ مانده یا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ، ما صمیمانه منتظر تماس شما هستیم "
آدرس

کرج، رجایی شهر، بلوار موذن
ساختمان الماس، واحد 13

تلفن

تلفن : 34425642 - 026
فکس : 89775730 - 021

ایمیل

اطلاعات : info@nextpay.ir
پشتیبانی : support@nextpay.ir